S'ka Evropë të qëndrueshme, pa një Ballkan të tillë
Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferri ka thënë sot në Ohër se nuk ka Evropë stabile pa integrime dhe Ballkan stabil. Sipas tij, vendet pjesëmarrëse të grupit А-5, plus SHBA, kanë biseduar për mundësinë e zgjerimit të këtij grupi dhe të gjithë së bashku kanë treguar gatishmëri që të vazhdojnë kontributin në ISAF në Afganistan.

Ministri Xhaferri ishte pjesëmarrës në konferencën e Ministrave të Mbrojtjes të shteteve anëtare të Kartës së Adriatikut të emërtuar ”Të bashkuar për paqen dhe sigurinë globale “. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2013, ora 15:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori