Tensione në Parlament, LSDM, BDI dhe Aleanca në këmbë duke kërkuar zgjedhjen e kryetarit (VIDEO)
Fjalimet e deputetëve të VMRO-së, 31 prej tyre që janë paraqitur për fjalim në foltoren kryesore po mbahen nën tension të lartë.

Kjo për faktin se deputetët e shumicës parlamentare LSDM, BDI, Besa dhe LR PDSH janë ngritur në këmbë duke kërkuar nga kryesuesi i seancës që të shkohet direkt në votimin e kryeparlamentarit.

Por, nga ana tjetër deputetët e VMRO-DPMNE-së janë ngritur gjithashtu në këmbë duke kënduar himnin maqedonas. /albeu.com/


Shtuar më 27/04/2017, ora 18:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori