Si kanaçe e shtypur, pamje nga autobusi nga vdiqën 15 persona (FOTO LAJM)

Pëlqej
Ka shkuar në 15 numri i të vdekurve nga aksidenti i mbrëmshëm në aksin Shkup-Tetovë.

Gjatë mbrëmjes së djeshme u zhvillua operacioni i nxjerrjes së të mbijetuarëve, viktimave dhe të plagosurve nga rrënojat e autobusit, ndërsa vetëm sot ka dalë në pah dimensioni real i kësaj tragjedie, shkruan Albeu.com.

Autobusi është kthyerformën e një kanaçeje të shtypur duke lënë pak mundësi mbijetese për ata që ishin brenda.

Ka mjaftuar një e rrëpirë e vogël për ta kthyer atë mbrapsht dhe gjithçka është zhvilluar në versionin më të keq të mundshëm, me 15 të vrarë dhe rreth 20 të plagosur. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2019, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori