E FUNDIT/ BILD plas "bombën", nxjerr përgjimin ku është përfshihet Rama
Shtyhet seanca për ndryshimet kushtetuese, s'ka marrëveshje me Besën
Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tomisllav Tuntev dhe u zgjodh Rubin Zemon në vend të tij, u hap diskutimi për ndryshimet kushetuese të Maqedonisë.

Kryeministri Zoran Zaev duke i prezantuar argumentet pse duhet të votohet për ndryshimet kushetuese, i falënderoi të gjithë që kanë dhënë kontribut dhe tha se me Lëvizjen Besa ende nuk janë marrë vesh por që pret marrëveshje në ditët në vijim për kërkesat që lidhen me “çështje shqiptare”.

“Vota juaj PËR është votë për adhmërinë dhe për NATO-n” tha mes tjerash ai.

Seanca vazhdon nesër në ora 13.
Shtuar më 09/01/2019, ora 18:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori