E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
Shtatë fëmijë nga Maqedonia janë dërguar në Siri?
Të paktën 7 fëmijë nga Maqedonia aktualisht ndodhen në Siri.

Të gjithë këta fëmijë janë të moshave të ndryshme, nga 10 deri në 15-vjeç.

Gjyshi i vajzës vetëm 15-vjeçe, e cila u raportua se ka ikur në Siri tha se është interesuar për mbesën dhe gjatë interesimit i është thënë se janë 7 fëmijë nga Maqedonia që janë rekrutuar për luftë, shkruan BIRN.

Gjyshi V.ZH thekson se e ka denoncuar ikjen e vajzës në policinë e Austrisë dhe se aty ka marrë informacionin se në Siri po rekrutohen edhe fëmijë të tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 11:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori