E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
Shqyrtohet dosja e Fërçkovskit dhe Ismailit
Komisioni i Lustrimit në seancën e sotme e cila filloi në orën 11 pritet ti shqyrtojë dosjet e dy ish ministrave nga Qeveria e mëparshme e udhëhequr nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), në periudhën prej vitit 1992 deri më 1996.

Dosjet e ish ministrit të Punëve të Brendshme, Lubomir Fërçkovski dhe ish ministrit të Kulturës në qeverinë e atëhershme të Branko Cërvenkovskit, Gjuner Ismail duheshte të shqyrtohen dje, por me kërkesë të disa anëtarëve të Komisionit u anulua për sot për shkak të festës fetare maqedonase “Shën Nikolla”.

Komisioni sot do të tentoj që të dëshmojë se Fërçkovski nga motive ideologjike-politike i ka miratuar aktet për përpunim operativ, të cilat më parë kanë qenë të nënshkruara nga kryeshefa, ndihmës të ministrit dhe nga nënsekretariati i Shërbimit për Siguri Shtetërore, konform Rregullores së këtij shërbimi.
Shtuar më 20/12/2011, ora 17:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori