Shqiptarët kërkojnë zgjidhjen e statusit të tyre, jo të shpëtojnë Zoran Zaevin
Zërat që shqiptarët e LSDM-së mund të protestojnë nëse BDI hyn në qeveri me VMRO-në, janë edhe një presion mbi pikat e platformës shqiptare dhe të nxitura për ta shpëtuar LSDM-në nga humbja qe ka pësuar.

Por, shqiptarët që kanë votuar LSDM-në u intereson fati i statusit të tyre dhe jo të shpëtojnë LSDM-në nga situata në të cilën ndodhet, percjell "TetoavaSot".

Ndërkohë, kujtojmë se Gruevsit, si mandatar për formimin e qeverisë së re, i kanë mbetur edhe pak ditë për të hyrë në koalicion për formimin e qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 26/01/2017, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori