Shqiptarët janë më të përmendurit në fjalorin e Gruevskit
Presidenti i Maqedonisë pritet të ndajë sot mandatin për formimin e qeverisë së re, që i takon asaj partie që ka marrë më shumë vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën më 11 dhjetor të vitit që lam pas, "halli" i Gruevskit është çështja e koalicionit dhe se BDI mund të koalicionojë me LSDM-në.

Në një intervistë për "Dnevnik". , lideri i VMRO-DPMNE-së, e ka përmendur plot 53 herë fjalën "shqiptar" dhe 37 herë fjalët "Maqedoni, maqedonas", ndërsa partinë e Ali Ahmetit, BDI-në e ka përmendur 32 herë.

Kjo tregon se Gruevski mund të jetë në tension për shkak të formimit të qeverisë së re dhe të ardhmes së tij në politikë. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2017, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori