Shqiptarët në vitin 1917, aspak të asimiluar (FOTO LAJM)

Pëlqej
Fotografi i njohur anglez Joseph Richard Auber, kishte udhëtuar në Shqipëri dhe Kosovë, në vitin 1917">1917, duke realizuar shumë fotografi nëpër qytete dhe fshatra.

Edhe pse në atë kohë shqiptarët sapo dolën nga pushtimi ottoman sërish bie në sy se shqiptarët nuk kishin heqor dorë nga veshja kombëtare dhe plisi.
Shtuar më 09/11/2018, ora 19:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori