Shqiptarët i bashkohen protestës së Zaevit në Kumanovë (FOTO)

Mijëra qytetarë të Kumanovës në një protestë të zhvilluar dje janë bërë bashkë, shqiptarë, maqedonas, serbë dhe romë, të udhëhequr nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaevi, duke thënë "Gruevski ik".

Në marshin e djeshëm të qytetarëve të Kumanovës ishin prezent edhe funksionarë të tjerë LSDM-së, transmeton "tetovasot".

Marshi në Kumanovë është i pari në një seri që pason të mbahet edhe në të gjithë vendin. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2015, ora 11:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori