Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
Shqetësime për rritjen e numrit të vdekjeve në punë
Duhet të punojmë në ngritjen e vetëdijes për siguri dhe shëndet gjatë punës, sepse krahasuar me vendet e tjera neve jemi shumë larg standardeve evropiane, u tha në shënimin e Ditës ndërkombëtare të siguri dhe shëndet gjatë punës, konkretisht 28 Prillit.

Kryetari i Lidhjes për mbrojtje gjatë punës, Millan Petkovski, tha se këtë vit kemi 25 persona të cilët kanë humbur jetën në vendet e tyre të punës, gjë që donë të thotë se krahasuar me vitin e kaluar kemi rritje të madhe. Ai më tej shton se në ç’do 100.000 të punësuar nga tre persona humbin jetën në vendet e tyre të punës.


Shtuar më 28/04/2018, ora 14:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori