Shoferi nuk jep dëshmi të besueshme për aksidentin
Shoferi i autobusit të akssidentuar në fshatin Llaskarcë, gjatë bisedës me prokurorin që e heton ngjarjen tragjike ku humbën jetën 14 persona, nuk ka dhënë dëshmi relevante për atë se si ka ndodhur rasti.

Në njoftimin zyrtar të Prokurorisë së Shkupit, thuhet shoferi i autobusit ka kaluar me lëndime trupore dhe i njëjti është hospitalizuar.

“Prokurori përkatës është njoftuar se analizat e gjakut dhe urinës së shoferit kanë vërtetuar se në momentin e aksidentit, drejtuesi i autobusit nuk ka qenë nën ndikimin e alkoolit, barnave apo substancave tjera.

Ne brenda kohës do të kërkojmë listën e bisedave telefonike që shoferi i ka realizuar, me qëllim konstatimin se vallë ai ka shfrytëzuar telefonin celular gjatë vozitjes”, thonë nga Prokuroria e Shkupit.
Shtuar më 14/02/2019, ora 17:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori