Shkupjani me veshje kombëtare shqiptare në haxh
Shqiptarët që kanë ikur sivjet për haxh kanë postuar shumë fotografi, ku shihen në ambjentet e Mekës dhe të Medinës.

Dy shkupjanë kanë postuar një foto në rrjete sociale, ku njëri shihet i veshur me "ihram", veshje që mbahet zakonisht gjatë kohës së haxhit dhe tjetri është i veshur me kostum tradicional shqiptar, transmeton lajmipress.com.

Në foton e postuar, shkupjani i ka vënë asaj dixhiturën "kush tha se s'ka shqiptarë në Medinë". /alebu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori