Shkupi, vendi mikpritës i samitit dixhital të Ballkanit Perëndimor
Pëlqej
Samiti i parë dixhital i Ballkanit Perëndimor do të mbahet më 18 dhe 19 prill në Shkup, njoftoi sot Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC).

Samiti do të bëj bashkë kryeministrat dhe ministrat përgjegjës për agjendën digjitale nga Ballkani Perëndimor, pjesëmarrësit e Procesit të Berlinit nga BE, përfaqësuesit e Komisionit Evropian, RCC, përfaqësuesit e industrisë së informacionit dhe të teknologjisë së informacionit, komuniteti akademik, të rinjtë, etj. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2018, ora 23:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori