Shkupi në nevojë për ndihma mjekësore
Shkupi rezulton të jetë prekur nga semundjet infektive.

Kjo ka sjellë që dhjetëra qytetarë nga venbanimet e Shkupit që u prekën nga vërshimet, të kërkojnë ndihmë dhe mjekime për sëmundjet infektive.

Angela Mimi-Hristov, mjeke në Klinikën për sëmundje infektive për fëmijë, ka thënë se ka shumë fëmijë të paraqitur të cilët kanë probleme me lëkurën.

Sipas Hristov, fëmijët janë paraqitur në spital dhe kemi pandehëm se është alergji, por konstatuam se nuk është alergji por infeksion nga bakteriet. /albeu.com/


Shtuar më 12/08/2016, ora 09:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori