Shkupi dhe kriza politike
Pëlqej
Kriza politike në vend do të pasqyrohet në Raportin e progresit të Komisionit Evropian.
.
Kjo eshte me rendesi, pasi gjendja politike brenda shtetit ka mjaft rëndësi për ndërkombëtarët dhe diplomatët e vendeve evropiane.

Kështu komentojnë njohës të zhvillimeve politike.

"Unë mendoj se po, pavarësisht asaj se informacionet e fundit flasin se çështja e emrit është duke u përfunduar në koluare të ndryshme. Por, pavarësisht kësaj, mendoj se çështja e raportit do të jetë shumë më negative krahasuar me raportet e viteve më parë“, thotë për Rel Mersel Bilalli, analist dhe profesor në Universitin e Shkupit.

Ndërsa edhe analisti tjetër, Nikola Dujosvki shprehet se kriza politike kësaj radhe mund të jetë më e pranishme në Raportin e progresit.

Madje, Dujovski mendon se ngerci politik në vend është aq e pranishme, saqë rrezikon edhe përparimin e demokracisë në vend. /albeu.com/
Shtuar më 24/08/2014, ora 17:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori