Shkup, përleshje mes nxënësve shqiptarë dhe maqedonas
Një nxënës maqedonas dhe tre të tjerë të përkatësisë etnike shqiptare, janë përleshur me njëri-tjetrin para oborrit të shkollës së mesme të mjekësisë "Pançe Karagjozov" në Shkup. “Arsyet që i kanë çuar të rinjtë në përplasje fizike mbeten të panjohura”,-njofton Almakos. Policia ka informuar familjarët e fëmijëve dhe po mbledh të dhëna për të zbardhur ngjarjen.
Shtuar më 03/10/2013, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori