Shkup: Marsh në përkrahje të Maqedonisë Evropiane
Shkup sot pasdite po mbahet Marsh për Maqedoni Evropiane, të cilin e organizon Koalicioni “Së bashku për Maqedoni Evropiane”, ndërsa duhet të përfundojë me një tubim të madh, në të cilin fjalime do të mbajnë kryeministri Zoran Zaev dhe kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi.

Fillimi i marshit ishte prej para ndërtesës të Kryqit të Kuq në Shkup, ndërsa duhet të përfundojë para ndërtesës së Delegacionit të Bashkimit Evropian.


Shtuar më 16/09/2018, ora 17:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori