Shiu i rrëmbyeshëm përmbyt Shkupin
Shi të rrëmbyeshëm me bubullima të rralla dhe vende-vende me breshër e ka përfshirë pasdite luginën e Shkupit.

Në disa pjesë të kryeqytetit para rrugëve janë përmbytur nga shiu i rrëmbyeshëm.

Sipas DPHM-së, ende ka kushte për paraqitje të izoluar të shit afatshkurtër dhe bubullimave, vende-vende edhe në formë të motit të keq.

Për shkak të energjisë së madhe në atmosferë edhe më tej është e mundur paraqitja e proceseve më intensive në formë të motit të keq dhe erës së fortë”, thonë nga DPHM-së.

Kushte për mot të paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm dhe erë të fortë do të ketë edhe nesër pasdite.
Shtuar më 04/07/2019, ora 22:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori