Shekerinska: Edhe BDI-ja e zgjodhi Ivanovin
Pëlqej
Radmilla Shekerinska
Nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Shekerinska është shprehur se Ivanov që tanimë është president, ka qenë kandidat i përbashkët i VMRO-së dhe i BDI-së.

"Unë mendoj se BDI-ja nuk ka të drejtë të kritikojë. Ishte kjo parti që zgjodhi të luajë me bojkot, duke ndihmuar kështu VMRO-në dhe zgjedhjen president të Ivanovit", ka thënë Shekerinska.

Ajo ka shtuar se partnerët aktualë në qeveri kanë dështuar të krijojnë një qeveri të qëndrueshme, që të udhëhiqet nga parimet e tolerancës dhe të mirëkuptimit. /albeu.com/

Shtuar më 13/08/2014, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori