SHBA dhe BE e shtyjnë për nesër vendimin për zgjedhjet
Edhe pse ambasadorët e SHBA-ve dhe BE-së, Jess L. Baily dhe Aivo Orav, njoftuan publikimin e raportit që do të vendosë për zgjedhjet në Maqedoni, sot ata informojnë se ky raport do të publikohet nesër.

Baily dhe Aivo Orav kanë marr në dorë procesin e zbatimit të Marrëveshjes së Përzhinos.

Sipas kësaj marrëveshje, zgjedhjet duhet të mbahen më 24 prill dhe për këtë datë janë pajtuar VMRO-DPMNE, BDI, LSDM dhe PDSH. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2016, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori