Shaqiri: Ademi, krah për krah Car Nikollës për Ilindenin
Ish-deputeti Hisni Shaqiri, i njohur në skenën politike në Maqedoni, ka folur për dy ish-bashkëpartiakët e tij, ministrin aktual të Arsimit dhe Shkencës Abdilaqim Ademin dhe nënkryetarin aktual të parlamentit, Rafiz Halitin.

“Komandant Mësuesi & Abdilaqim Ademi krahë për krahë Car Nikollës duke festuar Ilindenin. Derisa populli proteston për drejtësi dhe liri, "çlirimtarët" janë të preokupuar me gjëra tjera të rëndësishme... Na zbehën fytyrën, cinizmi s'ka fund!!! TURP!!!”, ka shkruar Shaqiri në Facebook.

Hisni Shaqiri aktualisht është kryetar i Bashkimit Demokratik Kombëtar (BDK), pasi që e themeloi këtë forcë politike pasi braktisi Bashkimin Demokratik për Integrim (BDI) në vitin 2004. /albeu.com/
Shtuar më 10/08/2014, ora 10:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori