Serbia vë alarmin: Po "kërcënohemi nga terroristët"
Pëlqej
Ekstremistët e ISIS kanë në objektiv të tyrin shkatërrimin e shtetit të Serbisë.

Këta ekstremistë kanë rekrutuar myslimanë që jetojnë në Serbi, përgjithëisht në krahinën e Sanxhakut, e të cilët për çdo moment janë të gatshëm të luftojnë për "luftën e tyre të shenjtë".

Kështu shkruan mediumi serb, "Veçerne Novosti".

Sipas saj, autoritetet në Beograd janë njoftuar për rrezikun nga ana e agjenturave të huaja.

Në artikull, thuhet se Serbia ka marrë masa që ithtarët e grupeve radikale, që veprojnë në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi, Bosnje, por dhe në Serbi të mos rrezikojnë sigurinë e shtetit serb. /albeu.com/

Shtuar më 28/08/2014, ora 11:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori