Tensione në Veri të Mitrovicës (FOTO LAJM)

Serbët të cilët jetojnë në veriun e qytetitMitrovicës po mbajnë një protestë e cila ka filluar në orën 12 e 44. Ende nuk dihen arsyet e kësaj proteste suprizë.

Ndërkohë në këtë pjesë të qytetit shihen të vendosura forcat e Policisë së Kosovës dhe trupat e KFOR-it gjithashtu.

Protesta po zhvillohet në afërsi të Urës së Ibrit.


Shtuar më 10/10/2018, ora 12:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori