Serbët këndojnë këngë nacionaliste në mes të Beogradit: Oj Kosova, Kosova (VIDEO)
Një paradë e gay-ve ka mjaftuar që Beogradi të kthehet në vëmendjen e të gjithë Ballkanit.

Kjo, për shkak se kjo paradë është ndaluar në vitin 2010-të, ku pati deri përleshje mes demonstruesve dhe policisë.

Mirëpo, po në këtë paradë, e cila u mbajt me incidente të vogla u kënduan edhe këngë nacionaliste serbe, si ajo: Oj Kosovo, Kosovo, shkruan Zeri.

Serbët ekstremiste u mblodhën përpara tempullit të Shën Savës në Beograd. /albeu.com/
Shtuar më 29/09/2014, ora 17:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori