Selmani: Akti mjeran i sigurimit të Gruevskit
Njeriu i parë i SHGM-së, Naser Selmani e gjykoi sjelljen e sigurimit të ish kryeministrit dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ndaj gazetarit të Televizionit 21, të cilit ju kërkua që të fshinte incizimet nga telefoni i tij.

Selmani potencoi se lideri i partisë në pushtet është person publik dhe se gazetarët kanë të drejtë që ta incizojnë. "Fillimisht dua që ta gjykoj këtë akt mjeransigurimit të liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Këtë gjë e llogaris si një akt mjeran vetëm pasi që në një vend jo demokratik sigurimi i ish kryeministrit demonstron forcë kundër medieve. Dua ta përkujtoj zotëri Gruevskin se në Maqedoni, liria e shprehjes është e garantuar. Ai është person publik dhe në vend publik, gazetarët kanë të drejt që ta incizojnë”, deklaroi Selmani. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2016, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori