Sela në konferencë për shyp: Më 27 prill u sulmuan nevojat e shqiptarëve (VIDEO)
Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, në konferencën e parë për shtyp pas ngjarjeve të 27 prillit, ka falënderuar të gjithë ata që e kanë përkrahur gjatë kësaj periudhe.

Në lidhje me ngjarjen e 27 prillit, Sela tha se ka qenë sulm ndaj nevojaveshqiptarëve dhe artikulimit të tyre në mënyrë politike.

"Unë si lider i kësaj partie dhe ne si parti jemi munduar që nevojat e shqiptarëve që t’i artikulojmë. Ai ishte atentat ndaj nevojaveshqiptarëve, ndaj artikulimit politik të këtyre nevojave që ne si LR-PDSH i kemi bërë.

Ne na vranë më 27 prill dhe ne u ringjallëm përsëri më 27 prill, ne do të vazhdojmë që t’i nevojat e shqiptarëve t’i artikulojmë politikisht", tha Sela.

Në lidhje me formimin e qeverisë së re, Sela tha se do ta përkrahë të njëjtën.

"Për qeverisje të re dhe të reformuar dhe qeverisje në shërbim të qytetarëve. Pak rëndësi ka a do të jemi fizikisht prezent pjesë e Qeverisë ose jo, por ne qeverinë e reformave do ta përkrahim", tha Sela. /albeu.com/

Shtuar më 22/05/2017, ora 13:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori