Sela me ekipin e tij nesër në Zvicër, debat me emigrantët
Pas debateve të hapura në të gjitha vendbanimet shqiptare në Maqedoni, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela së bashku me sekretarin gjeneral të ASH, Arben Taravari dhe nënkryetarët, Remzi Mehmedi, Agon Ferati dhe Elmi Aziri nesër në ora 19:00 në Zvicër do të mbajnë debat për të informuar mërgimtarët për situatën dhe zhvillimet e fundit në vend.

Temat që do të diskutohen janë:
-zyrtarizimi i gjuhës shqipe,
-emri dhe pasojat për shqiptarët,
-diaspora si pjesë e zhvillimit ekonomik te komunat shqiptare, etj. /albeu.com/
Shtuar më 02/03/2018, ora 21:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori