Sela: Kur Gruevski t’ju kërkojë falje publike shqiptarëve atëherë mund të ulem të bisedoj me të
Pëlqej
Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21 theksoi se shqiptarët do të jenë të fortë kur do të jenë të fortë në institucione.

“Ne nuk jemi për krizë politike, por ne duam të jemi të barabartë në këtë shtet. Krizen politike po e bën çdo ditë Nikolla Gruevski”, theksoi Sela.

Ai tha se Gruevski deri sa nuk del të kërkojë falje publike për shqiptarët, nuk do të ulemi të bisedojmë me të.

Gruevski duhet të del të kërkoj falje publike shqiptarëve dhe të thotë se gjuha shqipe do të jetë e barabartë me gjuhën maqedone”, tha Sela. /Albeu.com/

Shtuar më 11/01/2017, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori