Sela: Deklaratën e nënshkruar për të drejtat e shqiptarëve, jo për zgjedhje të reja (VIDEO)
Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21 foli për sfidat e partisë së tij dhe koalicionit ”Aleanca për Shqiptarët” në periudhën kur në Maqedoni duhet të vendoset për qeverinë e ardhshme.

Në fillim të emisionit lidhur me platformën e partive shqiptare si u shpreh”Po ka pasur debat rreth pikave që do të përfshihen. Kam edhe unë vërejtje për këtë platformë por ne nuk e kemi marr verdiktin e popullit.”

”Ahmeti gabon që shqetësohet për palën maqedonase. Ne si shqiptarë nuk kemi çka humbim.”

”Nuk presim që ta pranojë dikush deklaratën tonë. E kemi nënshkruar që mos shkojmë në zgjedhje të reja dhe të zgjidhur domosdoshmëritë e qytetarëve shqiptarë.” /albeu.com/

Shtuar më 11/01/2017, ora 22:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori