Sela: Aleanca është unike në gjithë strukturën e saj
Dega e Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Butelit e ka bojkotuar kongresin e sotëm të partisë.

Sipas Arban Balliut dhe Mamer Shabanit nga dega e Butelit, arsyeja e bojkotimit është mospërfillja e tyre nga kryetari i partisë dhe organet tjera partiake.

Balliu deklaroi se funksionimi demokratik në parti është prishur pas konventës në Gostivar, ku kryetari i partisë Ziadin Sela dhe disa përfaqësues tjerëtë partisë nuk i kanë respektuar konkluzat e konventës.

Ndërkohë, Ziadin Sela kryetari i Aleancs për Shqiptarët, në deklaratën për gazetarët këtyre akuzave të Degës së Butelit, u është kundërpërgjigjur, duke thënë se skenarin e njejtë të Lëvizjes BESA pushteti ka dëshiruar ta ripërsëris edhe tek partia e tij. Ai është shprehur se Aleanca është unike në gjithë strukturën e saj. /albeu.com/


Shtuar më 11/03/2018, ora 11:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori