Sekretari i NATO-s vjen sot për vizitë zyrtare në Maqedoni
Jens Stoltenberg, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni.

Ai do të takohet me presidentin, Gjorge Ivanov, ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, të Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska dhe liderët e partive politike.

Vizita e kreut të NATO-s në Maqedoni ka të bëjë për kontestin e emrit si, sipas opinionit të përgjithshëm të ekspertëve.

Fjalimin e tij në Kuvend do ta dëgjojnë edhe deputetët e OBRM-PDUKM-së, të cilët gati një muaj janë në bojkot të punës së Kuvendit. /albeu.com/

Shtuar më 17/01/2018, ora 09:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori