Seanca për "Lagjen e Trimave" prapa dyerve të mbyllura
Seanca">Seanca">Seanca">Seanca e tretë gjyqësore, që pas bashkimit të dy lëndëve lidhur me ngjarjet e 9-10 majit në Kumanovë, sot do të zhvillohet prapa dyervembyllura">mbyllura.

Ashtu siç ka paralajmëruar gjykatësja Verka Petrovska në seancën e fundit, sipas procedurës penale për shkak bashkimit të dy lëndëve do të lexohen deklaratat e dëshmitarëve të mëparshëm.

Sot në radhë është leximi i deklaratave të dëshmitarëve të mbrojtur dhe për këtë arsye seanca do të jetë me dyer të mbyllura">mbyllura. Në këtë lëndë gjykohen 37 të akuzuar për veprën penale “terrorizëm” dhe për “mbështetje logjistike”. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2016, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori