Saraçini takohet me përfaqësues të bizneseve turke
Valon Saraçini, ministër i Ekonomisë është takuar sot përfaqësuesit e lartë të kompanive turke që janë anëtare të Odës Ekonomike të Stambollit.

Ai u ka prezantuar biznesmenëve turq kushtet për investim në zonat teknologjike industriale në Maqedoni, përfitimet nga ky investim si dhe potencialet për investime në sektorin e energjetikës dhe të lëndëve minerale, veçanërisht të lëndëve minerale metale si bakri, ari, plumbi, zinku, mangani, hekuri si dhe lokacionet dhe burimet e mundshme në Maqedoni.

Ndërsa përfaqësuesit e kompanive turke në Stamboll, kanë shprehur interes edhe për mundësitë të cilat i ofrojnë zonat industriale teknologjike në vend, ku është paralajmëruar edhe vazhdimi i kontakteve në këtë drejtim si dhe vizita e delegacionit të përbërë nga përfaqësuesit e odës së vendit. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2013, ora 16:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori