E FUNDIT/ BILD plas "bombën", nxjerr përgjimin ku është përfshihet Rama
Samuel Zbogar emërohet ambasadori ri i BE në Maqedoni
Samuel Zbogar
Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Sllovenisë dhe përfaqësuesi special aktuar i BE në Kosovë, Samuel Zbogar, është emërur si shefi i ri i delegacionit të Bashkimit Europian në Republikën e Maqedonisë.

Brukseli njoftoi se misionet e BE-së do t'i drejtojë shefja aktuale e delegacionit të BE-së në Libi Natalie Apostolova, ndërsa ish-ambasadorja e Greqisë në Maqedoni, Aleksandra Papadhopulu, është emëruar shefe e EULEKS-it.

Karriera 22-vjeçare e Zbogar si diplomat, është e përfshirë në të gjitha projektet e mëdha të politikës së jashtme sllovene. /albeu.com/
Shtuar më 18/07/2016, ora 18:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori