Rusia nuk tërhiqet, kërcënon Maqedoninë
Rusia nuk e pranon ndryshimin e emrit. Pas votimit në Parlamentin e Maqedonisë, nëpërmjet rrjetit social “Twitter” të ambasadës ruse, Rusia dërgoi një mesazh për opinionin ku thotë se e pranon Maqedoninë nën emrin e saj kushtetues dhe se këtë qëndrim nuk do ta ndryshoj.

Rusia e ka njohur Republikën e Maqedonisë me emrin e saj kushtetues më shumë se para 26 vjetësh dhe nuk do ta ndryshon qëndrimin e saj”, shkruan në profilin e ambasadës ruse në Shkup.
Shtuar më 21/10/2018, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori