Rritet numri i të akuzuarve për ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë
Sekretariati i Punëve të Brendshme në Kumanovë ka ngritur padi penale kundër katër personave të cilët më 31 mars hoqën flamurin maqedonas nga qendra e Kumanovës">Kumanovës dhe ngritën atë shqiptar.

Padia penale është ngritur kundër L.K.(21) dhe 17 vjeçarit të dy nga Sllupçani dhe dy persona të panjohur për veprat penale: “shkaktim urrejtje kombëtare, racore dhe fetare” si dhe “sulm ndaj personi zyrtar të sigurisë”.

Ngjarja ka ndodhur me datë 31 mars, në sheshin e Kumanovës">Kumanovës.
Sipas njohësve të çështjeve të drejtësisë të rinjtë shqiptarë rrezikojnë nga 5 vite burg. /Albeu.com./
Shtuar më 04/04/2017, ora 17:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori