Rrëzohet autobusi me adoleshentë në Francë, 15 të plagosur
Një autobus është rrëzuar në Francë, duke lëduar 15 adoleshentë, dy prej të cilëve ndodhen në gjendje të rëndë.

Autobuzi ishte nisur nga veriu i Uellsit dhe po shkonte për në Itali, por papritmas drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe duke u rrëzuar.

BBC rasporton se shumica e udhëtarëve në autobus ishin të moshës 14 deri 17 vjeçe, ndërsa të lënduarit janë adoleshentë.

Mes 44 adoleshentëve ishin edhe katër shoqërues të rritur, pr fatmirësisht nuk ka patur viktima./albeu.com/

Shtuar më 23/07/2016, ora 15:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori