Roli i gruas në shoqëri, Besimi: Ende shumë për tu bërë (VIDEO)
"Maqedonia zbaton të gjitha konventat për barazi gjinore dhe avancim të femrës në jetën shoqërore dhe institucionale, rezultate janë arritur por ka edhe shumë për tu bërë".

Kështu është shprehur zv/ryeministri për çështje evropiane Fatmir Besimi gjatë debatit të sotëm në komisionin parlamentar për barazi gjinore.

Aktivistë për të drejtat e femrave dhe përfaqësues të shoqërisë civile u shprehën se kanë përfaqësim simbolik në politikë. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2015, ora 16:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori