Rivalitet i forte LSDM-VMRO dhe BDI-BESA
Nga rezultatet e para që vijnë nga Portali Albeu , vërehet një rezultat i ngushtë mes LSDM dhe VMRO, si dhe midis BESA dhe BDI.

Rezultate paraprakisht vijojnë si më poshtë:

VMRO-DPMNE ka 201.079 vota

LSDM ka 179.689 vota

BDI ka 30.639 vota

BESA ka 18.726 vota

Aleanca për Shqiptaret 13.109 vota

PDSH ka 12.030 vota

VMRO për Maqedoninë ka 9.484 vota

E majta ka 3.881 vota

Nd –Blloku ka 3.160 vota

PPD ka 153 vota

Për më tepër,mund të ndiqni rezultatet live që
përditësohen nga Albeu.com.

Shtuar më 11/12/2016, ora 22:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori