Revoltohen struganët, mbushin komunën me mbeturina
Qytetarët e Strugës kanë vendosur që në formë simbolike të detyrojnë pushtetin lokal ta marrë më seriozisht problemin me mbetjet urbane afër qytetit, e cila shkakton probleme të mëdha për qytetarët.

Disa qytetarë kanë sjellë mbeturina para hyrjes në ndërtesën e Komunës së Strugës.

“Nëse nuk zhvendoset deponia dhe nuk zgjidhet ky problem në kohë të shkurtë, do të ndërmarrin masa më radikale. Do të dalim në protesta dhe do të bllokojmë rrugët”, porositën struganët.

Banorët e Stugës kanë vite që kërkojnë që të zgjidhet problemi me mbetjet, ndërsa u revoltuan më shumë kur ajo filloi edhe të ndizej. /albeu.com/

Shtuar më 06/07/2017, ora 21:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori