Reagon Mickoski, çfarë kërkon për pjesëmarrësit e "27 prillit"
Mickoski ka kërkuar që të sillet në parlament një ligj mbi amnistinë që u propozua për të gjithë pjesëmarrësit e 27 prillit, në mënyrë që të mos ketë drejtësi selektive, por liri për të gjithë dhe jo vetëm për ata që janë shërbëtorët tuaj.

Një pjesë e strukturave që persekutohen nga pushteti vendosën të luajnë një punë të ndyrë për këtë pushtet.

“Më akuzuan se luftoj dhe kërkoj amnisti, kurse tani që e propozojnë ata, na qenka falje”, tha Mickoski ndër të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 24/10/2018, ora 08:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori