Reagon edhe ambasada britanike pas fjalimit të Ivanovit
Ambasada e Britanisë së Madhe në Shkup ka reaguar lidhur me deklaratën e Ivanov, i cili ka thënë paraprakisht se do ti amnistojë politikanët nën akuzë ose të dënuar me burg me akuza të ndryshme.

Sipas ambasadës, Ivanov duhet të jetë i qartë në deklaratë pasi mundet që presidenti dhe partia e tij ti frikësohen publikimit të "bombave" opozitare.

Sipas tyre, hetimet ndaj dyshimeve që dalin nga këto përgjime janë element mjaft i rëndësishëm i marrëveshjes së Përzhinos dhe janë kyç për çdo vendim të qëndrueshëm në krizën e tanishme politike. /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2016, ora 19:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori