Reagon ashpër Vuçiç, FSK po hyn në veri të Mitrovicës?
Pëlqej
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç i trembet hyrjes së Forcave të Sigurisë së Kosovës në VeriMitrovicës duke theksuar kështu se shpreson që kjo të oms ndodhë.

Frika e Vuçiçit lidhet me faktin se Kosova mund të ndërmarrë masa parandaluese të tensionit duke futur forcat për rritjen e kontrollit në veri, përcjell Albeu.com.

Sa i përket djegies së makinës,e cila u përdor për të vrarë Ivanoviçin dhe më pas u la në drejtim nga Mitrovica e Jugut, ai tha se bëhet fjalë për një kurth. /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2018, ora 17:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori