Ratko Mlladic përdhunohet nga pesë persona në burg
I dyshuari për krime lufte në Bosnje, Ratko Mlladic është përdhunuar nga pesë persona në burg.

"Ata pritën deri sa ra u erresua dhe pastaj e kanë përdhunuar për orë të tëra, pesë prej tyre – kjo është e gjitha çka mund të zbulojë për ju", ka thënë roja holandez i burgut ku vuan dënimin Mlladic.

Kjo ngjarje ka ndodhur të enjten në mbrëmje rreth mesnatës dhe thuhet se Mlladic aktualisht gjendet nën kujdesin intensiv të mjekëve në një spital të Hagës.

Mediat kanë raportuar se përdhunuesit janë nga Ruanda.

Mediat boshnjake kanë ironizuar me këtë lajm, pasi që kemi të bëjmë me një kriminel lufte që zbatoi politikën deri të shfarosjes të boshnjakëve nga trojet e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2014, ora 20:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori