Ramazani, Xhaferi: Qoftë muaji i tolerancës për Maqedoninë
Ministri i Mbrojtjes, Talat Xhaferi, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. Në telegramin e urimit shpërndarë për mediat, Xhaferi u dëshiron besimtarëve agjërim të lehtë, përplot bamirësi dhe pastrim shpirtëror.

"Le të jetë ky muaj i shenjtë muaj i solidaritetit, mirëkuptimit, tolerancës mes të gjithë qytetarëve në vendin tonë, pa marrë parasysh përkatësinë etnike apo religjioze", qëndron në urimin e ministrit të mbrojtjes Talat Xhaferi. /albeu.com/
Shtuar më 09/07/2013, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori