Ramadani e quan shovenist dhe “leshper” Petrovskin e VMRO
Fushata politike po shkakton debate të nxehta në studiot televizive maqedonase.

Emisioni me temë ”Kush me çka në fushatë” në Televizionin Nova ka shkaktuar një debat të fortë mes analistit dhe profesorit universitar, Ramadan Ramadani dhe drejtorit të ‘Arkivi i Maqedonisë’ Filip Petrovski.

Në mes emisionit, Petrovski e akuzon Ramadanin se është fundamentalist.

Analisti Ramadan Ramadani ia kthen përgjigjen duke i thënë ”Ti je shovinist, leshper, asgjë nuk di” ia ktheu Ramadani.

Petrovski edhe më herët ka drejtuar deklarata të mbushura me urrejtje ndaj shqiptarëve dhe nismave shqiptare./albeu.com/

Shtuar më 19/11/2016, ora 09:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori