Qytetarët kundër projektit "Fusha e Lukovës"
Afër 100.000 persona kanë nënshkruar peticion kundër projektit "Fusha e Lukovës".

Këto peticione janë ndërmarrë, pas lajmit se qeveria e Maqedonisë ka në plan të ndërtojë hidrocentrale në Fushën e Lukovës dhe ne Parkun e Mavroves.

Organizatorët e nismës kanë thënë se nënshkrimet janë kundërpërgjigje ndaj Nikola Gruevskit, që të tërhiqet nga projektet për ndërtimin e dy hidrocentralëve.

Peticioni elektronik ka nisur që më datë 9 prill dhe ka marre shume mbeshtetje deri më tani. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori