Qeveria organizon "Ditën e ideve"
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Qeveria e Republikës së Maqedonisë në kuadër të angazhimit për pjesëmarrje aktive të qytetarëve në procesin e krijimit të politikave dhe funksionim më të mirë të shoqërisë dhe institucioneve shtetërore, sot vazhdon me realizimin e projektit "Dita e ideve".

Qëllimi i projektit është të inkurajohen qytetarët e Maqedonisë përmes parashtrimit të ideve të dobishme, propozimeve, projekteve dhe masave nga të gjitha sferat e jetesës shoqërore, drejtpërdrejtë të marrin pjesë në realizimin e politikave qeveritare, duke kontribuar në atë mënyrë në përmirësimin e situatave në të gjitha segmentet e jetesës së përditshme dhe veprimit.

Në hapësirat e Qeverisë në periudhën prej orës 13 deri në orën 17:00 do të jenë të pranishëm kryetari i Qeverisë, Nikolla Gruevski dhe të gjithë ministrat, të cilëve qytetarët drejtpërdrejtë do të mund t'ua prezantojnë idetë e tyre, propozimet, masat dhe projektet, njofton Alsat-m.

Projekti "Dita e ideve" do të realizohet edhe në të gjitha qytetet në shtet në periudhën prej orës 13 deri në orën 17 në postblloqe të vendosura nga ana e ministrive resore në sheshet kryesore të qyteteve, në të cilat qytetarët do të kenë mundësi t'i prezantojnë idetë dhe propozimet e tyre.

Në sheshet e qyteteve për këtë qëllim do të vendoset edhe kuti postale, ku qytetarët do të kenë mundësi që propozimet dhe idetë t'i dorëzojnë në formë të shkruar.

Me projektin "Dita e ideve", qytetarëve u jepet mundësi me propozimet dhe idetë e tyre aktivisht të marrin pjesë në realizimin e politikave dhe në këtë mënyrë drejtpërdrejtë të kontribuojnë për përmirësimin e jetesës shoqërore. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2012, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian