Qeveria organizon "Ditėn e ideve"
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Qeveria e Republikės sė Maqedonisė nė kuadėr tė angazhimit pėr pjesėmarrje aktive tė qytetarėve nė procesin e krijimit tė politikave dhe funksionim mė tė mirė tė shoqėrisė dhe institucioneve shtetėrore, sot vazhdon me realizimin e projektit "Dita e ideve".

Qėllimi i projektit ėshtė tė inkurajohen qytetarėt e Maqedonisė pėrmes parashtrimit tė ideve tė dobishme, propozimeve, projekteve dhe masave nga tė gjitha sferat e jetesės shoqėrore, drejtpėrdrejtė tė marrin pjesė nė realizimin e politikave qeveritare, duke kontribuar nė atė mėnyrė nė pėrmirėsimin e situatave nė tė gjitha segmentet e jetesės sė pėrditshme dhe veprimit.

Nė hapėsirat e Qeverisė nė periudhėn prej orės 13 deri nė orėn 17:00 do tė jenė tė pranishėm kryetari i Qeverisė, Nikolla Gruevski dhe tė gjithė ministrat, tė cilėve qytetarėt drejtpėrdrejtė do tė mund t'ua prezantojnė idetė e tyre, propozimet, masat dhe projektet, njofton Alsat-m.

Projekti "Dita e ideve" do tė realizohet edhe nė tė gjitha qytetet nė shtet nė periudhėn prej orės 13 deri nė orėn 17 nė postblloqe tė vendosura nga ana e ministrive resore nė sheshet kryesore tė qyteteve, nė tė cilat qytetarėt do tė kenė mundėsi t'i prezantojnė idetė dhe propozimet e tyre.

Nė sheshet e qyteteve pėr kėtė qėllim do tė vendoset edhe kuti postale, ku qytetarėt do tė kenė mundėsi qė propozimet dhe idetė t'i dorėzojnė nė formė tė shkruar.

Me projektin "Dita e ideve", qytetarėve u jepet mundėsi me propozimet dhe idetė e tyre aktivisht tė marrin pjesė nė realizimin e politikave dhe nė kėtė mėnyrė drejtpėrdrejtė tė kontribuojnė pėr pėrmirėsimin e jetesės shoqėrore. /albeu.com/
Shtuar më 22/12/2012, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu