Qeveria mbledhje urgjente për krizën tregtare Kosovë-Maqedoni
Kriza Maqedoni-Kosovë ka bërë që qeveria e Maqedonisë të mbajë një mbledhje të jashtëzakoshme në lidhje me këtë situatë.

Ashtu sikurse kanë njoftuar nga qeveria, mbledhja do fillojë në orën 11:00 dhe është thirrur nga kryeministri i vendit Nikolla Gruevski.

Sipas zëdhënësit të qeverisë, Muhamed Hoxha në mbledhje do të shqyrtohet edhe informata e ministrit të ekonomisë Valon Saraçini pas takimit të djeshëm me ministren Mimoza Kusari Lila.

“Në këtë mbledhje do të shqyrtohet edhe informata e ministrit Saraqini, se çfarë është diskutuar dhe ka dalur si vlerësim nga takimi në Prishtinë me zëvendëskryeministren dhe ministren e tregtisë dhe industrisë të Kosovës, Mimoza KusariLila”, ka theksuar zëdhënësi Hoxha. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2013, ora 12:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori